Gå til meny

Tjen folket

Kommunisme mot terrorisme

Terrorisme som strategi for frigjøring er et blindspor. Terrorisme skyver folk vekk fra målene til terroristene og gir herskerne friere tøyler til økt undertrykking.

| Les hele saken | Det er rett å gjøre opprør | Folkekrigen i Nepal | Spørsmål og svar | Tyskland | Italia | Filippinene | Israel/Palestina | Klassekamp | USA-imperialismen | Andre mener | Terror |

27.07.2010

Tjen folket

Spørsmål om Rødt og valgkampen

Vi har fått et spørsmål om hvordan vi belegger at Rødt hadde mål om å bryte sperregrensa ved dette valget. Vi mener det er korrekt å hevde det på bakgrunn av flere utspill fra partiet i valgkampen.

| Les hele saken | Rødt - Rød Valgallianse | Spørsmål og svar |

16.09.2009

Tjen folket

Mot opportunisme og kritisisme

Sommeren 2008 avbrøt Tjen folket formelle samtaler med Kommunistisk Gruppe i Bergen (KGB) på grunn av opportunismen og kritisismen fra gruppas representanter.

| Les hele saken | Spørsmål og svar |

01.04.2009

Tjen folket

Hva er det dere mener med uttrykk som at Stalin "ikke var perfekt" og at det var "noe galt, men mest bra i Sovjet"?

Vi har fått følgende spørsmål på våre internettsider:

Hva er det dere mener med uttrykk som at Stalin «ikke var perfekt» og at det var «noe galt, men mest bra i Sovjet»?

Vi legger her ut vårt svar på dette spørsmålet

| Les hele saken | Spørsmål og svar | Stalin |

26.08.2008

Sitat

Aktuelt:

Tjen folket

|

29.09.2008


© 2010   Tjen folket – kommunistisk forbund