1

Colombia: Støtte til massenes kamp i Frankrike

Kameratene våre i colombianske Nueva Democracia har publisert bilder av plakater satt opp på universitetet i Antioquia i Medellín. 

Kameratene skriver at revolusjonære i Colombia deltar i den internasjonale kampanjen til støtte for de revolusjonære og opprørerne som er blitt fengsla. Først leste og diskuterte de artikler om opprøret i Frankrike og om den gamle colombianske statens drap av ungdommer av folket og sosiale ledere. Deretter satte de opp plakater med kampanjens slagord, sammen med plakater som fordømte politiets drap av ungdom i Colombia, over hele universitetet. 

Referanse
Lucha de las masas en Francia: ¡Apoye a los revolucionarios y rebeldes encarcelados en Francia! ¡Es justo rebelarse! – Nueva Democracia