Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
Tjen Folket Media
Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
  • Norden
  • Nyheter

Sverige og Finland: 33-årsdagen for formann Gonzalos tale

  • 5. oktober 2025

Av en kommentator for Tjen Folket Media.


24 september 2025 var det 33 år siden forman Gonzalo ga sin tale, i den anledningen har aktivister fra Finland og Sverige markert årsdagen med flere aksjoner. Dette er en kort oppsummering, og vi anbefaler å gå til de originale nettstedene for å lese deres artikler og se alle bilder og videoer.

Våre kamerater i Punalippu har mottatt bilder fra Helsinki og Tampere hvor det har blitt satt opp plakater til ære for formann Gonzalo og hans revolusjonære tale. i Vantaa har det også blitt sendt inn at aktivister har tagget på to steder, den ene står det «Lenge leve formann Gonzalo!» med en hammer og sigd på, mens den andre leser «Lær av formann Gonzalo!» med en hammer og sigd.

To store plakater til ære for formann Gonzalo
Tre plakater til ære for formann Gonzalo
En tagg til ære for formann Gonzalo
En tagg til ære for formann Gonzalo

I Sverige har det også vært en rekke aksjoner, og aktivister har sendt det inn til våre kamerater i kommunisten. Kommunisten startet artikkelen med å skrive om Gonzalos tale og litt rundt situasjonen. Det har vært en forelesning og visning av talen til formann Gonzalo og om folkekrigen i Peru, samt 5 bannerdropp og 3 tagginger i Stockholm. På bannerne og taggingen står det «Leve folkekrigen i Peru!», «Leve Perus kommunistiske parti!» og «Heder og ære til formann Gonzalo!» med hammer og sigd.
I Uppsala har det blitt sendt inn bilder og aksjonsrapporter fra en rekke tagginger med «Evig ære til formann Gonzalo!» og «Leve folkekrigen i Peru!» samt et bannerdrop med «Leve Perus kommunistiske parti! KF».

Kommunisten avslutter aksjonsrapporten med en video og talen skrevet ned i sin helhet.

Referanser:
Kommunisten – Aktionsrapport: Leve 33 årsdagen av Ordförande Gonzalos mästerliga tal!
Punalippu – Aksjoner i anledning 33-årsdagen for president Gonzalos tale

Les også:

31 år siden formann Gonzalos tale


Kjære leser!

Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.

Related Topics
  • Finland
  • Markeringer
  • Norden
  • Sverige
Tjen Folket Media
© 2024 Tjen Folket Media

Input your search keywords and press Enter.