Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Arkiv før 2019
    • Lenker
  • English
Tjen Folket Media
Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Arkiv før 2019
    • Lenker
  • English
  • Internasjonalt

Hele verden mobiliserer til støtte for folkekrigen i India

  • 19. juli 2022
Last nedSkriv ut


Av en kommentator for Tjen Folket Media.


Revolusjonære over hele verden mobiliserte den 9. juli, på den internasjonale aksjonsdagen til støtte for folkekrigen i India, og vi deler her bilder fra markeringer i flere land.

Innhold

  • Mexico
  • Østerrike
  • Frankrike
  • Tyskland
  • Ecuador
  • Norge
  • Finland
  • Irland

Mexico

Det ble malt slagord på vegger i Oaxaca og Hidalgo, og det ble flere steder holdt markeringer og delt ut flygeblader. 

Østerrike

På forskjellige steder, som i Wien og i Oberösterreich og Niederösterreich, ble det holdt markeringer i offentlige parker med plakater og bannere. Det ble hengt opp plakater med “Støtt folkekrigen i India!” og holdt møter for å propagandere for folkekrigen i India.

Frankrike

Det ble holdt en markering ved det indiske konsulatet i Paris med bannere til støtte for massene og alle revolusjonære i India. I Grenoble og Valencia ble det hengt opp bannere og i Lyon ble det klistret opp plakater ved et visumutstedelsessenter for indiske immigranter. I Saint Etienne ble det hengt opp bannere og delt ut løpesedler i postkasser. I Toulouse ble det holdt en stand med bannere i et arbeiderklasseområde, og i Ile-de-France ble det satt opp graffiti.

Tyskland

Det var demonstrasjon til støtte for folkekrigen i India ved den indiske ambassaden i Berlin, foran Indias generalkonsulat i Frankfurt og i Hamburg og i et arbeiderklasseområde i Bremen

Ecuador

Det er satt opp plakater med krav om frigjøring av politiske fanger. 

Norge

Det var markeringer i Bergen og foran den indiske ambassaden i Oslo, i Trondheim ble det delt ut flygeblader og i Kristiansand ble det malt slagord og satt opp plakater.

Se mer her:

9. juli: Aktiviteter på internasjonal aksjonsdag

Finland

Det var demonstrasjoner på torget i Tampere og ved den indiske ambassaden i Helsinki.

Irland

I Dublin ble det holdt en stand med utdeling av løpesedler i et travelt område av byen. 

Yesterday in Dublin as part of an international call, members of Anti Imperialist Action held a stall in solidarity with the Communist Party of India (Maoist) and the People’s War in India. pic.twitter.com/CESzVGpc16

— Anti Imperialist Action Ireland (@AIAIreland) July 10, 2022

 

Les også: 

Ut på gata 9. juli for folkekrigen i India!
Videorapport fra aksjonsdagen til støtte for folkekrigen i India

Referanse
9 de julho: Todo o mundo se mobiliza em apoio à Guerra Popular na Índia (Atualizado 13/07) – A Nova Democracia

Last nedSkriv ut

Kjære leser!

Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.

Related Topics
  • Folkekrigen i India
Tjen Folket Media
© 2021 Tjen Folket Media

Input your search keywords and press Enter.