Oversatt for Tjen Folket Media av en bidragsyter.
Skrevet av Støttekomiteen – Montes Claros/ Norte de Minas, publisert av A Nova Democracia 11. november.
Den 22. oktober var det 6 år siden mordet på kamerat Cleomar Rodrigues de Almeida, politisk koordinator i Fattigbøndenes forbund (LCP) i Nord-Minas og Sør-Bahia. I den anledning blei det holdt en ekstraordinær folkeforsamling til ære for kameraten, der det blei bestemt å utføre en politisk aksjon for å fornye minnesmerket bygd til hans ære i bondeområdet der han bodde sammen med familien og kameratene sine, og som også bærer navnet hans. Cleomar Rodrigues Revolusjonære Område ligger i byen Pedras de Maria da Cruz, i Nord-Minas.
Hyllesten vil finne sted 6. desember, og det pågår nå en viktig kampanje som løfter fram navnet hans. Sammen med denne kampanjen er det en kampanje for valgboikott, en sak som kamerat Cleomar brant for og deltok aktivt i.
Kjære leser!
Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.