Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
Tjen Folket Media
Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
  • Aktiviteter

Aktiviteter den siste uka

  • 30. mars 2024

Tjen Folket Media har fått tilsendt bilder av graffiti for formann Mao og for den palestinske motstandskampen, og vi deler en rapport fra Kampkomiteen fra markering av den palestinske landdagen 30. mars.  

Innhold

  • Oslo: Revolusjonære slagord
  • Kristiansand: Markering av den palestinske landdagen

Oslo: Revolusjonære slagord

På Furuset er det satt opp revolusjonære slagord flere steder, både slagord for IKFs internasjonale kampanje for formann Maos fødsel og slagord til støtte for den palestinske motstandskampen.

Kristiansand: Markering av den palestinske landdagen

Lørdag 30. mars deltok Kampkomiteen i ei markering av landdagen. Det ble holdt appeller og lest dikt, før deltakerne gikk i tog gjennom sentrum og sang og ropte slagord for et fritt Palestina.

Landdagen, Yom al-Ard, markeres årlig til minne om hendelsene 30. mars 1976, da 6 ubevæpna palestinere ble drept og rundt 100 ble skadd av israelske styrker, og 300 ble arrestert. Dette skjedde under en protest mot Israels planer om konfiskering av 2000 hektar jord fra palestinske bønder i Galilea. Landdagen symboliserer palestinernes bånd til landet sitt og kampen mot israelsk ekspansjon, og dagen markeres i Palestina med protester og med å plante oliventrær for å bekrefte sin tilknytning til landet. 

Israel fortsetter å beslaglegge store deler av palestinsk land og betegner områdene som militære soner, statlig land og andre betegnelser. Fra 1. november 2022 til 31. oktober 2023 har Israel godkjent bygging av minst 24.000 ulovlige boenheter på palestinsk jord. 22. mars erklærte Israel konfiskering av 800 hektar på den okkuperte Vestbredden, og 6. mars godkjente Israel bygging av rundt 3500 nye boenheter på Vestbredden.

Referanse
Kristiansand: Markering av den palestinske landdagen


Kjære leser!

Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.

Related Topics
  • Demonstrasjoner og markeringer
  • Formann Mao
  • Maoisme
  • Palestina
Tjen Folket Media
© 2024 Tjen Folket Media

Input your search keywords and press Enter.