Bilde: Arrangement i regi av Ung kamp i Paris før fascistenes angrep. Kilde: Stuut.
Oversatt for Tjen Folket Media av en bidragsyter.
Denne teksten ble opprinnelig publisert på The Red Herald 16. april 2025, og har blitt oversatt til norsk av en av TFMs bidragsytere. Alle feil og mangler i oversettelsen er våre.
Organisasjonen Ung Kamp (Young Struggle, YS) har blitt utsatt for et nytt fascistisk angrep i Paris. YS arrangerte en filmvisning av filmen «Z» på kvelden den 15. april. Det var flere titalls tilskuere til stede. Etter arrangementet gikk rundt 20 fascister til angrep på lokalet der filmen ble vist. Fascistene sprayet pepperspray mot vaktene ved inngangen og forsøkte å storme lokalet, men de ble slått tilbake av de unge antifascistene som deltok på arrangementet.
Vi anbefaler å lese en serie artikler vi har laget om angrepet mot YS og de mange mobiliseringene og solidaritetsaksjonene som ble gjennomført:
Kjære leser!
Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.