Oversatt for Tjen Folket Media av en bidragsyter.
Dette er en uoffisiell oversettelse av en artikkel fra Red Herald. Alle eventuelle feil og mangler i oversettelsen er våre egne.
Kampanje for en aksjonsuke til støtte for den palestinske nasjonale motstandsbevegelsen i USA
Vi deler herved en rapport vi har mottatt om en kampanje for en aksjonsuke til støtte for den palestinske nasjonale motstandsbevegelsen i USA, inkludert flere demonstrasjoner 7. oktober.
Puget Sound, Washington State
I delstaten Washington organiserte Puget Sound Revolusjonær Student Forening (RSF) en delstatsomfattende streik i 32 skoler til støtte for den palestinske motstandsbevegelsen på den 7. oktober. Ungdomsskoler, videregående skoler og høyskoler deltok i streiken.
I Seattle selv deltok 14 skoler i en marsj organisert av Seattle Revolusjonær ungdom i sentrum av Seattle. Tre til fire hundre studenter gikk ut i gatene, ødela en dukke av USAs imperialistiske leder Donald Trump og brente to flagg fra den folkemorderiske staten Israel. Det ble holdt taler som understreket betydningen av Operasjon Al Aqsa Flood for den proletariske verdensrevolusjonen og nødvendigheten av å forene den antiimperialistiske bevegelsen under proletarisk ledelse. I tillegg ble ungdommens og studentenes rolle i støtten til proletariatets kamp for å erobre makten diskutert.
Puget Sound Revolusjonær Student Forening (RSF) arrangerte samtidig en annen streik ved en videregående skole i Issaquah og en høyskole i Bellevue. Begge streikene la vekt på å støtte den palestinske motstandens kamp mot den folkemorderiske staten Israel, som støttes av amerikansk imperialisme.


Portland, Oregon
7. oktober samlet folk fra hele Portland-området seg i havnen i Portland til en aksjon arrangert av Portland Antiimperialistisk Aksjon, med støtte og deltakelse fra andre organisasjoner. Demonstrasjonen satte søkelys på den fortsatte orkestreringen av folkemordet i Gaza, utført med våpen og deler som kommer gjennom denne havnen, samt støtte til de nasjonale motstandsbevegelsene i Palestina som i dag leder kampen for nasjonal frigjøring.
Det ble holdt flammende taler, dokumenter fra Antiimperialistisk Forbund ble delt ut, og slagord mot den sionistiske enheten runget i nordvestlige Portland.

Eugene, Oregon
Den 7. oktober 2025, i internasjonal solidaritet med millioner over hele verden, gikk over hundre mennesker ut i gatene i Eugene for å delta i demonstrasjonen og marsjen «Palestina vil seire!» til støtte for den palestinske nasjonale motstandsbevegelsens fortsatte kamp. Arrangementet, som ble organisert av Eugene Revolusjonær Kvinnekomité
e og Eugene Revolusjonær Studiegruppe, var starten på fornyede innsats for å organisere støtte til Palestina med mål om å styrke den antiimperialistiske bevegelsen i USA.


Davis, California
Aktivister ved California-Davis-universitetet organiserte en demonstrasjon og samling til støtte for den palestinske nasjonale motstandsbevegelsen.


Oakland, California
Til minne om to år med Al Aqsa flommen laget aktivister i Oakland et banner til støtte for den palestinske saken, som koblet palestinernes kamp til verdensrevolusjonen.

San Antonio, Texas
Rett til Opprør i San Antonio organiserte en teach-in, streik på tre skoler og satte opp hundrevis av plakater som forberedelse til aksjonsuken. Streik og marsjen møtte tung polititilstedeværelse, og etter streik ble flere elever suspendert av skoleledelsen.


Les også
Referanser
Kjære leser!
Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.