Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
Tjen Folket Media
Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
  • Aktiviteter

Bergen: Kommende åpent møte om 20-årsdagen til drapet på Obiora

  • 6. september 2026

Av en kommentator for Tjen Folket Media.


7. september er det 20 år siden politiet i Trondheim drepte Eugene Obiora. Det er planlagt et åpent møte i Bergen om dette.

Det åpne møtet tar sted mandag 7. september på Kulturhuset Danckert Krohn, Kong Oscars gate 54. Kl. 18.00

Det åpne møtet er arrangert av Kampkomiteen og Bergen4Palestine med formål av «å diskutere og lære, og markere Obioras liv og minne». Arrangørene skriver videre at «For 20 år siden ble det begått et brutalt og rasistisk drap. Drapsmennene ble forsvart, og drapet ble godkjent av den imperialistiske norske stat. 20 år har gått, og flere drap og voldsepisoder utøvd av politi har blitt henlagt. (…). Norsk politi følger ikke bare tendensen vi ser i andre land når rasismen blir omfavna, men også når det gjelder å trampe på folkets demokratiske rettigheter. Siden 7. oktober 2023 har politiet angrepet flere pro-palestinske demonstrasjoner, der det største angrepet på ytringsfrihet og Palestinasolidaritet skjedde 11. oktober 2025 da politiet arresterte 22 palestinaaktivister».

Les også:

Trondheim: Kommende markering i anledning 20 år siden drapet på Obiora
2006: Politiet i Trondheim drepte Eugene Obiora
Markeringer på Obioras dødsdag 
7. september: Rettferdighet for Obiora!

Referanse:

Bergen: Bli med på åpent møte om politivold, represjon og rasisme – Kampkomiteen


Kjære leser!

Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.

Related Topics
  • Bergen
  • Eugene Obiora
  • Obiora
  • Politivold
  • Rasisme
Tjen Folket Media
© 2024 Tjen Folket Media

Input your search keywords and press Enter.