Av en kommentator for Tjen Folket Media.
Den 7. oktober har Kampkomiteen i Trondheim deltatt på en markering for Palestina og utført en aksjon til støtte for den palestinske motstandskampen.
Kampkomiteen skriver på sine nettsider:
«7. oktober deltok aktivister fra Kampkomiteen på en markering av dagen i Minneparken – Midtbyen i Trondheim.
Tilsluttet markeringen var Sosialistisk Forum, Studenter for Palestina, Akademisk Nettverk for Palestina, Foreningen kommunistisk fremtid og Kampkomiteen.
Programmet bestod av appeller. Blant appellantene var Bassam Hussein fra Akademisk Nettverk. I en følelsesladd tale fortalte han hvordan det er å være palestiner uten et hjemland eller framtid, og så oppleve hvordan det var å se sitt folk reiste seg opp den 7. oktober.»

Om aksjonen skriver kampkomiteen:
«7. oktober satte aktivister fra Kampkomiteen i Trondheim opp et banner til støtte for den heltemodige palestinske motstandskampen.
Banneret ble satt opp på ei gangbru på Kattem, sør i Trondheim.»

Referanser:
Trondheim: Markering av 7. oktober
Trondheim: Banner for den palestinske motstandskampen
Kjære leser!
Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.