Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
Tjen Folket Media
Tjen Folket Media
  • Nyheter
    • Krigen i Ukraina
    • Aktiviteter
    • Innenriks
    • Norden
    • Europa
    • Asia
    • Afrika
    • Nord-Amerika
    • Latin-Amerika
    • Midt-Østen
    • Internasjonalt
  • Film
  • Om oss
    • Om oss
    • Disclaimer
    • Kontakt oss
  • Bidra
  • Teori
    • Revolusjonær teori fra Norge
    • Klassiske tekster
  • Lenker
    • Arkiv
    • Nettsider
  • English
  • Aktiviteter

Aktiviteter den siste uka

  • 3. mai 2024

Av en kommentator for Tjen Folket Media.


TFM har mottatt bilder fra en plakataksjon til støtte for folkekrigen i India, og vi deler fra Kampkomiteen rapporter om nye aktiviteter for Palestina og 1. mai.

Innhold

  • Trondheim: Plakater til støtte for folkekrigen i India
  • Trondheim og Stjørdal: Plakater for 1. mai
  • Oslo: Demonstrasjon for Palestina
  • Vestland: Plakater for 1. mai og Palestina

Trondheim: Plakater til støtte for folkekrigen i India

1. mai ble det hengt opp plakater til støtte for CPI (Maoist), Folkets frigjøringsgeriljahær (PLGA) og folkekrigen i India. Plakatene ble satt opp på Buran-området, på østsida av Trondheim.

Trondheim og Stjørdal: Plakater for 1. mai

I uka før 1. mai ble det satt opp plakater flere steder i Trondheim og i Stjørdal sentrum for å mobilisere til antiimperialistisk 1. mai.

I Trondheim sentrum ble det på nytt satt opp plakater. Denne gangen på plakatsøylene.

På Saupstad og Kolstad, sør for sentrum har det blitt satt opp plakater i flere omganger.

Også på Buran, øst for sentrum, er det blitt hengt opp plakater.

I Stjørdal ble plakatene satt opp i sentrumsområdet, blant annet på campus til Ole Vig videregående skole og voksenopplæringa.

Oslo: Demonstrasjon for Palestina

Aktivister fra Kampkomiteen deltok søndag 28. april i en demonstrasjon ved Stortinget, arrangert av Den Norske Kirke. Aktivistene deltok under parolen «Stopp PSTs forfølgelse av Palestina-aktivister». Det ble framført dikt og sang og det ble holdt appeller. En av appellantene sammenlignet Israels folkemord med handlingene til Hamas 7. oktober, og det ble i respons fra de oppmøtte møtt med slagord som «Stop the Genocide» og «1-2-3-4 Occupation no more! 5-6-7-8 Israel’s a terrorstate». Mange av appellantene valgte også å referere til Israels folkemord som «krigen», og ble avbrutt av korrigerende slagord fra demonstrantene. Etter markeringen fortsatte slagordene og rundt halvparten av demonstrasjonen organiserte seg i et tog til Jernbanetorget, der det ble ropt slagord og det ble allsang av «Leve Palestina». De som ledet slagord med megafon mobiliserte til slutt alle deltakerne til 1. mai på Grønland Torg.

Vestland: Plakater for 1. mai og Palestina

Det er hengt opp plakater for 1. mai-markering i Bergen sentrum og plakater for Palestina på Voss.



Les også:

Kampkomiteen: Kraftfulle antiimperialistiske 1. mai-markeringer
Trondheim: Aksjon for 1. mai og Lenin

Referanser:
Trondheim og Stjørdal: Plakater for 1. mai
Oslo: Demonstrasjon for Palestina
Vestland: Plakater for 1. mai og Palestina


Kjære leser!

Tjen Folket Media trenger din støtte. Vi får selvsagt ingen pressestøtte eller noen hjelp fra rike kapitalister slik som rasistiske “alternative medier”. All vår støtte kommer fra våre lesere og fra den revolusjonære bevegelsen. Vi er dypt takknemlige for dette. Vi overlever ikke uten, og du kan gjøre ditt bidrag ved å støtte oss med det du kan avse.

Related Topics
  • 1. mai
  • demonstrasjon
  • Folkekrigen i India
  • Indias Kommunistiske Parti (Maoistene)
  • Palestina
  • PLGA
  • Solidaritetsaksjoner
Tjen Folket Media
© 2024 Tjen Folket Media

Input your search keywords and press Enter.